Yahoo Αναζήτηση Διαδυκτίου

Αποτελέσματα Αναζήτησης

1. 21 Ιουν 2024 · Në Euro 2024, e ndërsa Spanja e ka prerë biletën pas fitores ndaj Italisë, gara mbetet e hapur për vendin e dytë në grupin B, por edhe për vendin e tretë, mes Italisë, Shqipërisë dhe Kroacisë. Është kjo analiza e secilit grup, mundësitë e kualifikimit, për në 16 më të mirat e Kampionatit Europian:

2. 15 Ιουν 2024 · Shtylla shpëtoi portën tonë nga goli i tretë në pjesën e parë, që u mbyll me avantazhin italian. Në fraksionin e dytë të lojës, Italia luajti më e tërhequr duke administruar minutazhin, teksa Shqipëria nuk kishte forcën që të rrezikonte katërkëndorin e Donarumës deri në fundin e ndeshjes, duke mos qenë në gjendje që të ...

3. 23 Ιουν 2024 · Të hënën në orën 21:00, Shqipëria do të luajë në “Merkur Spiel Arena” të Duseldorfit fatet e Europianit të futbollit, teksa një fitore përballë Spanjës do të mund të na çonte në 1/8 për herë të parë në histori.

4. 15 Ιουν 2024 · Sot në mbrëmje e gjithë vëmendja e shqiptarëve është në Dortmund, aty ku kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e parë në Euro2024, atë ndaj Italisë. Kuqezinjtë mbyllën përgatitjet mbrëmjen e të enjtes dhe tani duket se janë gati për tu përballur me kampionët në fuqi të këtij kompetcioni.

5. 20 Ιουν 2024 · Një mrekulli ndaj Spanjës, me një fitore të mundshme të kuqezinjve, do ta kualifikonte Shqipërinë, ndoshta edhe si vend të dytë nëse Italia mposhtet në të dyja ndeshjet e radhës.

6. 23 Ιουν 2024 · Kështu shanset për Shqipërinë sa vijnë e bëhen më të vështira për t’u kualifikuar. Tashmë dhe një barazim me Spanjën, nuk do ta vendosë Shqipërinë në të tretat më të mira, vetëm nëse Anglia mund me dy ose më shumë gola diferencë Slloveninë dhe Çekia me Gjeorgjinë të munden nga Turqia dhe Portugalia.

7. 15 Ιουν 2024 · Shqipëria dhe Italia do të përballen në orën 21.00, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Mediat axurre kanë publikuar edhe formacionet e mundshme, të të dyja skuadrave. Sipas asaj që shkruhet, kuqezinjtë do të luajnë me skemën 4-3-3.