Yahoo Αναζήτηση Διαδυκτίου

Αποτελέσματα Αναζήτησης

  1. Hrvatski jezik obuhvaća govoreni i pisani hrvatski standardni jezik i sve narodne govore kojima govore i pišu Hrvati. Povijesno, obuhvaća sve govore i sve književne jezike izgrađene na tim govorima, kojima su se služili Hrvati. Status hrvatskoga kao službenoga jezika u Hrvatskoj propisan je Zakonom o hrvatskom jeziku (NN 14/2024.).

  2. Hrvatski jezični portal (HJP) je pretraživ rječnik hrvatskog jezika nastao kao rezultat zajedničkog projekta Novog Libera i Srca. Organiziran je oko rječničke baze Novog Libera. Većini riječi u bazi pridodani su izvedeni oblici, tj. gramatička razrada.

  3. JEZIK.HR je portal koji pruža informacije, rječnike, priručnike, savjete i resursa o hrvatskom jeziku i jezikoslovlju. Na portalu možete pronaći i povezanice za razne teme, izvore i projekte iz područja hrvatskoga jezika.

  4. Institut za hrvatski jezik je nacionalna znanstvena ustanova za istraživanje hrvatskoga jezika i općega jezikoslovlja. Na web stranici možete pratiti najnovije vijesti, znanstvene skupove, objave i suradnje Instituta.

  5. Pregled hrvatskoga jezika kao slavenskoga jezika zapadnojužnoslavenske podskupine, njegovih dijalekata, pisane baštine i standardizacije. Saznajte o povijesti, razvoju i karakteristikama hrvatskoga jezika kao službenoga jezika u Hrvatskoj i drugim zemljama.

  6. Croatian (/ k r oʊ ˈ eɪ ʃ ən / ⓘ; hrvatski [xř̩ʋaːtskiː]) is the standardised variety of the Serbo-Croatian pluricentric language mainly used by Croats.

  7. U hrvatskome jeziku internacionalizam aplicirati ovisno o kontekstu znači ‘primijeniti’ ili ‘primjenjivati’. Pod utjecajem engleskoga jezika taj internacionalizam dobiva i značenje ‘prijaviti se’ i ‘prijavljivati se’, npr. aplicirati na natječaj za posao, aplicirati za članstvo u Europskoj uniji.

  1. Γίνεται επίσης αναζήτηση για