Yahoo Αναζήτηση Διαδυκτίου

Αποτελέσματα Αναζήτησης

1. 17 Νοε 2023 · SHQIPËRIA KUALIFIKOHET NË EURO 2024! Kombëtarja shqiptare barazoi me rezultatin 1-1 ndaj Moldavisë në stadiumin “Zimbru” duke siguruar pjesëmarrjen për herë të dytë në histori në finalet e një Kampionati Europian.

2. 23 Ιουν 2024 · Të hënën në orën 21:00, Shqipëria do të luajë në “Merkur Spiel Arena” të Duseldorfit fatet e Europianit të futbollit, teksa një fitore përballë Spanjës do të mund të na çonte në 1/8 për herë të parë në histori.

3. 17 Νοε 2023 · Shqipëria është zyrtarisht pjesë e Europianit 2024 në Gjermani. Deri në minutën e 88’ të ndeshjes Shqipëria ishte në avantazh, por pas një harkimi në zonë, Baboglo shënoi golin e barazimit 1-1.

4. 29 Ιουν 2023 · Dy fitore që çelën ambientin kuqezi, duke ngrohur zemrat e tifozëve për mënyrën e lojës dhe golat spektakolarë. Por ndërkohë që shërbejnë edhe për të përmirësuar pozicionimin në renditjen botërore. Shqipëria ngjit 3 shkallë në klasifikimin e FIFA-s të përditësuar këtë të enjte, duke u renditur aktualisht në vendin e 65-të në botë.

5. Futbolli është sporti më popullor në Shqipëri, si në nivel pjesëmarrësish ashtu edhe në nivel ndjekësish të këtij sporti. Sporti udhëhiqet nga Federata Shqiptare e Futbollit (F.SH.F.).

6. Më 13 maj 2016 Kosova është pranuar në FIFA si antari i 210 në kongresit të tyre të 66-të në Meksikë me 141 vota pro dhe 23 kundër. Rekordi i ndeshjeve. Kosova ka luajtur një numër miqësore jozyrtare ndërkombëtare. I pari ishte kundër Shqipërisë, në 14 shkurt 1993, humbi 1-3.

7. Game Code: 496002. Albanian 16 Public. Kjo loje eshte krijuar per te zhvilluar mesimin ne nje menyre me argetuese dhe sfiduese rreth Rajonizimit te Shqiperise. Show Hide.