Yahoo Αναζήτηση Διαδυκτίου

Αποτελέσματα Αναζήτησης

  1. Prijedlozi su nepromjenjive riječi kojima se označuju odnosi među bićima, stvarima i pojavama, tj. koje izriču različite odnose između onoga što označuju imenice ili zamjenice. Prijedlozi određuju padežni oblik riječi koja se uz njih nalazi.

  2. Prijedlozi su nepromjenjiva vrsta riječi. Prijedlozi stoje ispred imenica i imenskih riječi (imenica, pridjeva, zamjenica i brojeva). Prijedlozima izričemo različite odnose među riječima.

  3. Prijedlozi su nepromjenjiva vrsta riječi, izražavaju odnos između bića, stvari i pojava te utječu na padež riječi uz koju stoje. Najčešće se odnose na imenice i imeničke zamjenice, ali se mogu odnositi i na pridjeve i brojeve.

  4. Prijedlozi su nepromjenjive riječi, a njihovom upotrebom izražava se odnos između stvari, bića i pojava. Njihova upotreba utječe i na padež uz riječ uz koju stoje. Većinom se odnose na imenice te imenične zajednice, a mogu se odnositi i na brojeve i pridjeve.

  5. 31 Μαρ 2020 · 4.2K views 3 years ago. Video lekcija iz Hrvatskoga jezika Tema: Nepromjenjive vrste riječi: prilozi i prijedlozi Predaje prof. Ljiljana Bilanović ...more.

  6. Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje Sadržaj ove mrežne stranice ne smije se umnožavati ili reproducirati bez pismenoga dopuštenja Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje.

  7. Veznici, usklici i čestice nepromjenjive su vrste riječi. Veznicim a povezujemo dvije riječi, dva skupa riječi ili dvije rečenice. Čestice ili riječce služe za oblikovanje rečenica, isticanje, potvrđivanje i nijekanje. Usklicima izričemo neke osjećaje, raspoloženja, dozive ili oponašamo zvukove u prirodi.

  1. Γίνεται επίσης αναζήτηση για