Αποτελέσματα Αναζήτησης
18 Οκτ 2023 · V návaznosti na rozsah a závažnost postižení se rozlišují tři typy průkazů osob se zdravotním postižením (OZP): Průkaz TP je osoby s vážným omezením pohybových schopností nebo jinými závažnými zdravotními problémy, které ztěžují jejich účast v běžném životě.
Pokud někdo potřebuje parkovací průkaz do auta, ale není držitelem ZTP nebo ZTP/P, musí nejdřív podat Žádost o přiznání průkazu OZP a současně žádost o tzv.příspevěk na mobilitu na úřadu práce dle trvalého bydliště.
1. stupeň mimořádných výhod = průkaz OZP s označením TP (těžké postižení) - držitel/ka má nárok na vyhrazené místo k sedění v MHD, autobusových a vlakových spojích, kromě míst vázaných na konkrétní místenku.
Pro osoby závislé na péči z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu. Služba; Změna výše příspěvku na péči Pobírám příspěvek na péči a změnil se můj zdravotní stav Služba; Zvýšení příspěvku na péči Pro dítě nebo rodiče, které/ý pobírá příspěvek na péči a rodina má nízké příjmy Služba
29 Αυγ 2017 · Osoby se zdravotním postižením (OZP) jsou fyzické osoby, které jsou orgánem sociálního zabezpečení uznány (podle ustanovení § 67 zákona č. 435/2004 Sb., zákon o zaměstnanosti): a.) invalidními ve třetím stupni, b.) invalidními v prvním nebo druhém stupni, c.) zdravotně znevýhodněnými.
Osobou se zdravotním postižením (OZP) je dle ustanovení § 67 zákona o zaměstnanosti fyzická osoba, která je orgánem sociálního zabezpečení uznána invalidní ve třetím, druhém nebo prvním stupni nebo zdravotně znevýhodněnou (OZZ).
Osoba, která je držitelem průkazu ZTP/P, má nárok na: vyhrazené místo k sedění ve veřejných dopravních prostředcích pro pravidelnou hromadnou dopravu osob, s výjimkou dopravních prostředků, v nichž je místo k sedění vázáno na zakoupení místenky