Αποτελέσματα Αναζήτησης
Online učebnicu programu Viac ako peniaze nájdete tu. Kapitoly učebnice. 1 Peniaze. 2 Naše príjmy a výdavky. 3 Riadenie financií. 4 Ako fungujú banky. 5 Ako a čím platíme. 6 Moderné bankové nástroje. 7 Existuje niečo iné okrem peňazí? 8 Zadlžiť sa rozumne. 9 Životné istoty a riziká. Autorský kolektív. Ing. Miroslava Jakubeková. Ing. Adam Šepetka.
- Prihlásiť
Viac ako peniaze. Prihlasovací formulár Pre prihlásenie...
- Kalendár
platný pre učiteľov a žiakov prihlásených a zapojených do...
- Vzdelávanie Učiteľov
Zapojte sa do vzdelávacieho programu Viac ako peniaze....
- Súťaže a Príležitosti
V školskom roku 2024/2025 vám a vašim žiakom zapojeným v...
- Prihlásiť
Vzdelávanie je rozdelené do 9 kapitol a vychádza zo vzdelávacieho programu Viac ako peniaze, ktorý je vytvorený v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti. 1 Peniaze. V prvej kapitole sa dozviete o význame peňazí na zabezpečenie potrieb, ich vývoji a vzniku a význame eura.
Obsah programu je rozdelený do 9 tematických celkov, ktoré sú zamerané od histórie peňazí, úlohy bánk a ich služieb obyvateľstvu, cez praktické informácie a skúsenosti z oblasti používania kreditných kariet, až po využívanie rôznych foriem úverov a študentských pôžičiek.
Na stránkach nájdete online učebnice programov: Aplikovaná ekonómia, Učebnica ekonómie a podnikania, Etika v podnikaní, Viac ako peniaze, Zručnosti pre úspech. Pre prístup do vyššie uvedených učebníc je potrebné, aby ste sa prihlásili. Vzdelávací portál pre žiakov a učiteľov programov JA Slovensko.
databázy viac ako 300 rôznych aktivít k téme finančná gramotnosť, pravidelne aktualizovanej online učebnice. Viac ako peniaze je prvý komplexný vzdelávací program pre výučbu finančnej gramotnosti žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.
JA - Viac ako peniaze. Charakteristika predmetu. Predmet JA - Viac ako peniaze je zaradený medzi voliteľné odborné predmety pre žiakov 3. a 4. ročníka.
Pri vyučovaní predmetu viac ako peniaze sa budú využívať moderné interaktívne vyučovacie metódy zamerané na aktívne učenie sa žiakov v prepojení na praktické reálne životné situácie, ktoré vytvoria predpoklady vytváranie a korigovanie názorov žiakov a celoživotné učenie sa.