Αποτελέσματα Αναζήτησης
Online učebnica. Učitelia programu Viac ako peniaze využívajú pre prácu so svojimi žiakmi online učebnicu, ktorej obsah je spracovaný v súlade s témami Národného štandardu finančnej gramotnosti.
- Prihlásiť
Viac ako peniaze. Prihlasovací formulár Pre prihlásenie...
- Kalendár
platný pre učiteľov a žiakov prihlásených a zapojených do...
- Vzdelávanie Učiteľov
Zapojte sa do vzdelávacieho programu Viac ako peniaze....
- Súťaže a Príležitosti
V školskom roku 2024/2025 vám a vašim žiakom zapojeným v...
- Prihlásiť
Vzdelávanie sa nezameriava na konkrétne bankové, či finančné produkty finančných inštitúcií. Čo sa naučíte? Vzdelávanie je rozdelené do 9 kapitol a vychádza zo vzdelávacieho programu Viac ako peniaze, ktorý je vytvorený v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti.
Obsah programu je rozdelený do 9 tematických celkov, ktoré sú zamerané od histórie peňazí, úlohy bánk a ich služieb obyvateľstvu, cez praktické informácie a skúsenosti z oblasti používania kreditných kariet, až po využívanie rôznych foriem úverov a študentských pôžičiek.
databázy viac ako 300 rôznych aktivít k téme finančná gramotnosť, pravidelne aktualizovanej online učebnice. Viac ako peniaze je prvý komplexný vzdelávací program pre výučbu finančnej gramotnosti žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.
Cieľom testovania je zistiť ich počiatočnú úroveň vedomostí v oblasti finančnej gramotnosti. Na konci školského roka žiaci absolvujú centrálny výstupný test. Jeho cieľom je overiť úroveň dosiahnutých vedomostí žiakov po absolvovaní programu Viac ako peniaze.
JA - Viac ako peniaze Charakteristika predmetu Predmet JA - Viac ako peniaze je zaradený medzi voliteľné odborné predmety pre žiakov 3. a 4. ročníka. Jeho cieľom je netradičnou formou – metódou zážitkového učenia, podporovať ekonomické a podnikateľské myslenie žiakov, učiť ich etickému
Predmet rozvíja schopnosť žiakov orientovať sa vo sfére peňazí, chápať potrebu zabezpečenia peňazí pre uspokojovanie životných potrieb, prijímať finančné rozhodnutia a finančnú zodpovednosť, plánovať tok peňazí a hospodáriť s nimi v každodenných životných situáciách.