Αποτελέσματα Αναζήτησης
Online učebnica. Učitelia programu Viac ako peniaze využívajú pre prácu so svojimi žiakmi online učebnicu, ktorej obsah je spracovaný v súlade s témami Národného štandardu finančnej gramotnosti. Prostredníctvom moderného vzdelávacieho portálu žiaci preberajú jednotlivé kapitoly, zodpovedajú otvorené otázky a úlohy ...
- Prihlásiť
Viac ako peniaze. Prihlasovací formulár Pre prihlásenie...
- Kalendár
platný pre učiteľov a žiakov prihlásených a zapojených do...
- Vzdelávanie Učiteľov
Zapojte sa do vzdelávacieho programu Viac ako peniaze....
- Súťaže a Príležitosti
V školskom roku 2024/2025 vám a vašim žiakom zapojeným v...
- Prihlásiť
Obsah programu je rozdelený do 9 tematických celkov, ktoré sú zamerané od histórie peňazí, úlohy bánk a ich služieb obyvateľstvu, cez praktické informácie a skúsenosti z oblasti používania kreditných kariet, až po využívanie rôznych foriem úverov a študentských pôžičiek.
databázy viac ako 300 rôznych aktivít k téme finančná gramotnosť, pravidelne aktualizovanej online učebnice. Viac ako peniaze je prvý komplexný vzdelávací program pre výučbu finančnej gramotnosti žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.
Vzdelávanie je rozdelené do 9 kapitol a vychádza zo vzdelávacieho programu Viac ako peniaze, ktorý je vytvorený v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti. 1 Peniaze. V prvej kapitole sa dozviete o význame peňazí na zabezpečenie potrieb, ich vývoji a vzniku a význame eura.
akú úlohu v tom hrá výchova, čo je to paranoja bohatých, ako predchádzať hádkam o peniazoch v partnerstve, ako viac pochopiť svoje aj partnerove finančné nastavenie, ako vyzerá zdravý vzťah k peniazom? Neľahká téma. Prečo je dôležité rozprávať sa o peniazoch aj z psychologického hľadiska?
Aktuálne osnovy na stiahnutie: Návrh učebných osnov k predmetu viac ako peniaze. Implementácia tém NŠFG verzia 1.2 do obsahu vzdelávacieho programu Viac ako peniaze.
Predmet JA - Viac ako peniaze je zaradený medzi voliteľné odborné predmety pre žiakov 3. a 4. ročníka. Jeho cieľom je netradičnou formou – metódou zážitkového učenia, podporovať ekonomické a podnikateľské myslenie žiakov, učiť ich etickému rozhodovaniu, zlepšiť orientáciu žiakov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce.