Αποτελέσματα Αναζήτησης
Online učebnicu programu Viac ako peniaze nájdete tu. Kapitoly učebnice. 1 Peniaze. 2 Naše príjmy a výdavky. 3 Riadenie financií. 4 Ako fungujú banky. 5 Ako a čím platíme. 6 Moderné bankové nástroje. 7 Existuje niečo iné okrem peňazí? 8 Zadlžiť sa rozumne. 9 Životné istoty a riziká. Autorský kolektív. Ing. Miroslava Jakubeková. Ing. Adam Šepetka.
- Prihlásiť
Viac ako peniaze. Prihlasovací formulár Pre prihlásenie...
- Kalendár
platný pre učiteľov a žiakov prihlásených a zapojených do...
- Vzdelávanie Učiteľov
Zapojte sa do vzdelávacieho programu Viac ako peniaze....
- Súťaže a Príležitosti
V školskom roku 2024/2025 vám a vašim žiakom zapojeným v...
- Prihlásiť
Vzdelávanie je rozdelené do 9 kapitol a vychádza zo vzdelávacieho programu Viac ako peniaze, ktorý je vytvorený v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti. 1 Peniaze. V prvej kapitole sa dozviete o význame peňazí na zabezpečenie potrieb, ich vývoji a vzniku a význame eura.
Obsah programu je rozdelený do 9 tematických celkov, ktoré sú zamerané od histórie peňazí, úlohy bánk a ich služieb obyvateľstvu, cez praktické informácie a skúsenosti z oblasti používania kreditných kariet, až po využívanie rôznych foriem úverov a študentských pôžičiek.
• objasniť funkciu peňazí ako prostriedku na zabezpečenie potrieb človeka, rodiny, • vyjadriť hodnotu vecí ako výsledku práce, • pomenovať základné charakteristiky bohatstva a chudoby vo vzťahu k peniazom,
Na stránkach nájdete online učebnice programov: Aplikovaná ekonómia, Učebnica ekonómie a podnikania, Etika v podnikaní, Viac ako peniaze, Zručnosti pre úspech. Pre prístup do vyššie uvedených učebníc je potrebné, aby ste sa prihlásili. Vzdelávací portál pre žiakov a učiteľov programov JA Slovensko.
Aktuálne osnovy na stiahnutie: Návrh učebných osnov k predmetu viac ako peniaze. Implementácia tém NŠFG verzia 1.2 do obsahu vzdelávacieho programu Viac ako peniaze.
Predmet rozvíja schopnosť žiakov orientovať sa vo sfére peňazí, chápať potrebu zabezpečenia peňazí pre uspokojovanie životných potrieb, prijímať finančné rozhodnutia a finančnú zodpovednosť, plánovať tok peňazí a hospodáriť s nimi v každodenných životných situáciách.